Jak vybrat kalhoty na motorku?

Pohodlí během jízdy, ale také bezpečnost a ochrana před následky pádu nebo před rozmary počasí. Dobré moto kalhoty umí mnohé. Jak postupovat při výběru a na co se zaměřit?

Velikost, která padne

Velikost kalhot by měla být tak akorát, stejně jako velikost moto bundy. Pokud vás již při oblékání kalhoty tlačí, rovnou sáhněte po jiné velikosti nebo značce oblečení. Správně zvolené kalhoty na motorku mají délku tak akorát, rozhodně s nimi nebudete při chůzi vytírat podlahu. Někdy se stává, že kalhoty dobře padnou pro chůzi, pro jízdu už ale tolik vhodné nejsou. Jak se tomu vyhnout? Jednoduše. Dopřejte si malé cvičení, nebo si rovnou sedněte na svou mašinu. Pokud nic netlačí, zvolili jste správnou velikost.

Materiál, který koresponduje se stylem jízdy

Máte v plánu svůj stroj používat pro příjemné projížďky za krásného počasí? Nebo jste cestovní či motokrosový nadšenec, kterého nějaká ta přeháňka od ježdění rozhodně neodradí? Materiál si vyberte vždy podle účelu, ke kterému budete kalhoty používat. Vhodné je zvolit stejnou značku pro kalhoty i bundu, abyste je mohli na zádech sepnout bezpečnostním zipem.

Objednání na internetu

Pokud si budete kalhoty vybírat na internetu, je dobré s obchodníkem probrat následující rozměry: váš obvod pasu, obvod boků, a také obvod stehna. Dobré je uvést i délku vnitřního švu. Poté, co vám kalhoty dorazí, si vyzkoušejte podřep s koleny u sebe. Chrániče kolen by v této pozici měly dobře dopadnout na kolena a stát se tak jejich přirozenou ochranou. Některé kalhoty umožňují dokonce úpravu pozice chráničů, takže je možné je vašemu tělu přizpůsobit co nejvíce.

Při výběru kalhot nezapomeňte na bezpečnostní prvky. Homologované chrániče kolen, holení a kyčlí by měly být samozřejmostí. Některé z těchto prvků se vyrábějí z materiálů, které jsou lehké, a přitom odolné. Bezpečnost při jízdě by tak vždy měla být na prvním místě.

Publikováno: 27. 07. 2021

Kategorie: Rady pro motoristy

Autor: Barbora Ticháčková