Jak na nákup nářadí, které by vám v garáži nemělo chybět?

V díle je vždy potřeba něco utáhnout, vyvrtat nebo utěsnit. Což většinou bez patřičného vybavení nelze a zřejmě uznáte, že sousedé nebudou z neustálého půjčování nářadí dvakrát nadšení. Nezbude vám, než si alespoň základní ruční nářadí pro „strýčka příhodu“ pořídit. Prozradíme vám, na co si dát pozor a kde nakoupíte opravdu levně.

Koupit, nebo půjčit?

Patříte mezi megalomany, kteří musí mít doma vše i navzdory tomu, že využijí jen zlomek potenciálu? Zadržte a zvažte, jestli vybrané nářadí opravdu využijete. Pro občasné opravy a úpravy je kompletní sada zbytečná a bude se vám na ni zbytečně prášit. To platí především o elektrickém nářadí, jehož pořizovací cena může být velmi vysoká. Pořiďte si jen „kousky“, které využijete. Dražší pomocníky, které budete používat jen občas, se vyplatí půjčit. Dejte si však dobrý pozor na půjčovnu a předem zkontrolujte, v jakém stavu se nářadí nachází. Pokud se k němu někdo před vámi nechoval příliš šetrně, může se vám stát, že ho zničíte a budete muset uhradit poměrnou část pořizovací ceny. Ta by se mohla rovnat té, jaké má kvalitní elektrické ruční nářadí u internetových prodejců. Nákup vlastního nářadí má i další výhodu – budete-li s ním zacházet tak, jak se sluší a patří, bude vám řadu let věrně sloužit. Nevyužijete ho jen doma, ale také na chatě či chalupě a budete-li preferovat kvalitu před nejnižší cenou, ušetříte spoustu času. Není totiž tajemstvím, že nekvalitní nářadí je při práci spíše přítěží...

Bez čeho se neobejdete?

Ve vaší domácí dílně nebo skříni, kterou si na nářadí vyhradíte, by neměla chybět aku vrtačka či aku šroubovák (doporučujeme značky nářadí Makita, Narex a Milwaukee). A co se týče ručního nářadí, připravte si do kufříku kladiva, ruční šroubováky, kleště, klíče, sadu šroubků a hřebíků a skládací nebo vysunovací pásmo. Při výběru berte ohled také na ergnomii, protože jen s nářadím, které vám doslova „padne do ruky“, se vám bude dobře pracovat. Rozhodnete-li se pro nákup nářadí přes internet, preferujte prodejce, kteří se na daný sortiment specializují a budou vám schopni poradit s výběrem. Zbrusu nový akumulátor do aku vrtačky pak sežnete na www.aku-shop.cz.

Publikováno: 04. 09. 2020

Kategorie: Rady pro motoristy

Autor: Barbora Ticháčková