Proč si pořídit stavitelný podvozek? Výhody jsou zjevné: jízda s ním je mnohem lepší!

I váš automobil může jezdit mnohem lépe. Jednou z možností, jak výrazně vyladit vzhled a vylepšit jízdní vlastnosti, je snížení podvozku. V praxi je samozřejmě důležité, aby se do úpravy pustil mechanik s patřičnými zkušenostmi. A jistě nemusíme dodávat, že podstatnou roli hraje také kvalita samotného stavitelného podvozku. V sázce je ovladatelnost vozidla i bezpečnost. Měli byste investovat čas a peníze potřebné na snížení podvozku vašeho vozidla? Je to otázka, o které mnoho řidičů nikdy nepřemýšlí. Než se rozhodnete pokračovat ve snižování podvozku vozidla, zvažte vaše možnosti.

Jaké výhody vám snížený podvozek přinese?

Výškově stavitelný podvozek je změna, díky které vaše vozidlo sedí o něco níže k zemi. To má několik důsledků, včetně řady výhod z hlediska výkonu a bezpečnosti.
  • Vylepšená aerodynamika: Když vozidlo sedí blíže k zemi, znamená to, že pod vozidlem proudí méně vzduchu, což zase znamená menší aerodynamický odpor autem.
  • Vylepšená manipulace a trakce: Obecně lze říci, že snížení vozidla blíže k zemi zlepšuje přilnavost pneumatik na silnici, což vede ke zlepšené ovladatelnosti. To však neplatí plošně, protože snížení odpružení u některých vozidel může ve skutečnosti zhoršit ovladatelnost.
  • Snížené riziko převrácení: Vysoké těžiště je rizikem na jakémkoli vozidle, což mu přináší vyšší riziko převrácení. Snížení zavěšení snižuje těžiště a snižuje riziko převrácení.
  • Zvýšené pohodlí: Toto je poněkud subjektivní, ale někteří řidiči tvrdí, že snížením odpružení je jejich vozidlo pohodlnější a méně náchylné k „chrastění“.
  • Estetická stránka: Snížený podvozek dodá automobilu luxusnější vhled.

Kde stavitelný podvozek sežnete za dobrou cenu?

Pružiny a další součástky potřebné ke snížení podvozku najdete například v nabídce zavedeného prodejce vwshop.cz.  

Publikováno: 10. 09. 2020

Kategorie: Náhradní díly

Autor: Barbora Ticháčková